פרוייקטים

 • הנגשת אוסף ההגדות והפיוטים של הספריה הלאומית

  בקטלוג הספרייה הלאומית קיימות מאות הגדות של פסח ממגוון תפוצות העם היהודי. חלק גדול מהן נסרקו באיכות גבוהה. במקביל, עשרות אלפי שעות אודיו של מוזיקה עברית, תפילות ופיוטים, עברו המרה דיגיטלית וזמינים לשמיעה.
  פרויקט זה מחבר בין אותן הגדות מיוחדות לשירים ופיוטים המופיעים בכתוב לבין ביצועים שונים של אותם שירים ופיוטים באודיו לקבלת מוצר המאפשר להשוות בין אגדות שונות וביצועי שירים שונים, להנות ולחקור את עושר היצירה.


  לצפיה באתר: http://nli.oglam.hasadna.org.il/

 • רשות העתיקות: הנגשת מאגר צילומי הפסיפסים

  בפרויקט זה יבנה אתר אינטרנט עם תעוד חזותי של פסיפסי ארץ ישראל מהתקופה ההלניסטית ועד התקופה האיסלמית המופיעים באוסף הצילומים המתעד חפירות משנות השלושים ועד היום. הפסיפסים יוצגו על פי תקופה, על גבי מפה או לפי נושא או פריט ויזואלי.


  לצפיה באתר: https://psifas.oglam.hasadna.org.il/he/

 • הנגשת קטלוג הארכיון ישראלי לסרטים, סינמטק ירושלים

  קטלוג הארכיון ישראלי לסרטים הכולל מידע על כל הסרטים שיצאו לאור בארץ אינו זמין כיום במרשתת. הפרויקט המבוקש הוא בניית אתר פשוט מהיר ופתוח, בדומה ל-IMDB.


  לצפיה באתר: https://ifx.oglam.hasadna.org.il/he/

 • בית התפוצות: אוסף פריטי היודאיקה והאמנות היהודית

  פרויקט להנגשת אוסף פריטי יודאיקה ואמנות יהודית, תרבות חומרית, אתנוגרפיה וכתבי יד הנבנה בבית התפוצות.
  אתר האינטרנט יציג את הפרטים הקיימים באוסף באופן מקוון ויכלול מערכת לאיתור ואיסוף פריטים חדשים מהציבור.


  לצפיה באתר: http://bh.oglam.hasadna.org.il/he/

 • ארכיון צילומים מקומי פתוח

  מערכת מרחבית עבור ארכיוני ישובים תוקם בשיתוף עם ארכיון פרדס חנה-כרכור ותאפשר לתושבים למתעניינים ולמבקרים בישובים לצפות בתמונות ומדיה דיגיטלית מהארכיון המקומי על גבי מפה אינטראקטיבית של הישוב, לקיים סיור וירטואלי בין אתרים ולהוסיף תמונות עדכניות לצד אלו ההיסטוריות ("אז והיום").

לעיונך, הנה הצהרת הפרטיות שלנו.